Rusya vize vatandaşlık

1 Yıllık Rusya Vizesi

Bir yıllık Rusya vizesi nasıl alınır, 1 yıllık vize için istenilen evraklar nelerdir, uzun süredir birçok kişinin beklediği 1 yıllık vize uygulaması Önce İstanbul sonra Antalya’da uygulanmaya başladı.

Bu içerik Rusya’da veya Türkiye’de eşi Rus vatandaşı olanlar içindir. Rus eş Rusya’da yaşıyorsa yazacağı bir dilekçeyi Apostil ve noterden onaylatıp size ulaştırması gerekecektir. Ama eşinizle Türkiye’de yaşıyorsanız işiniz biraz daha kolay olacaktır.

İlk olarak Evlilik cüzdanı eşi Rus vatandaşı olanlar alışık olduğu Apostil konusu evlilik cüzdanının Apostilli olması gerekmektedir. Henüz yaptırmadıysanız en yakın nüfus dairesinden yaptırabilirsiniz. Apostil sonrası evlilik cüzdanının tercümesini yaptırıp notere onaylatın. Buna ilaveten aşağıdaki evrakları hazırlayıp vermeniz durumunda yaklaşık 2 haftada vizenizi alabilirsiniz.

Türkiye’de yaşayan ve eşi Rus vatandaşı olanlar istenilen evrakların listesi.

  • Apostilli, çevirisi yapılmış notere onaylatılmış evlilik cüzdanı.
  • Rus eşin 2 pasaportu.
  • Kendi pasaportunuz
  • 1 tane resim.
  • Rus konsolosluğu sitesinden vize başvuru formu

Şunu belirtelim ki, bu işlemleri konsolosluk sayfasında belirtilen firma aracılığı çok kolay olmaktadır. Aksi taktirde yanlış doldurulan vize başvuru formu veya çeviri vesaire tekrardan uğraşma gibi durumlara yol açmaktadır. Rusya için bir yıllık vize alacaklar Konsolosluğun sayfasında mutlaka bu firma veya konsolosluğa bağlı vize merkezi web sitesini göreceklerdir.

Bir Yıllık Rusya Vizesi Ne Kadar

1 Yıllık Rusya vizesi İçin Ödenen Ücret 275 Dolar

1 Yıllık Rusya vizesi için SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI 60 Euro

Not seyahat sağlık sigortası Covid kapsamasına gerek yoktur. Vize merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu vize çok girişlidir yani bir yıl içinde istediğiniz kadar Türkiye’ye dönebilir ve tekrar Rusya’ya gidebilirsiniz. Rusya’da yaşamayı düşünenler ve burada vatandaşlık veya daha uzun süreli oturum izni nasıl alırlar detayları web sitemizin diğer içeriklerden öğrenebilirsiniz.

Son olarak vizenizi aldığınızı varsayarak uçuştan bir gün önce Covid testi olmanız ve test sonucunu E-nabız üzerinden yazdırmanız gerekmektedir. Rus konsolosluğu sayfasında Covid testi alakalı detaylı bilgi ve yaptıracağınız hastanelerin listesini görebilirsiniz. Sorularınızı veya merak ettiklerinizi konu altına yorum, soru cevap veya siteye konu ekle kısmından yazarak sitede paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Ne kadar zamandır araştırma yapıyorum 1 yıllık vize ne gerekiyor ne kadar ödemem lazım vesaire gezdiğim sitelerin hiç birinde bu kadar kısa ve öz yazılmış içerik görmedim. Teşekkür ederim faydalı olmuş.

Başa dön tuşu