Rus türk evliliğiRusya vize vatandaşlık

Evlilik veya Çalışmak Amaçlı Rusya’da Yaşamak

Evlilik veya çalışmak amaçlı Rusya’da yaşamak hemen her ülkede yaşamanın zorlukları vardır bu zorlukların başında dil bilmemek gelir sonrasında biraz korku haliyle bilmediğimiz bir ülkeye gitmek ister istemez insanı biraz tedirgin eder. Rusya’da yaşamak istiyorsanız kafa karıştıran içerikleri okumaktan vazgeçin. İnternet ortamında bilgisi olan veya olmayan herkes bir şeyler yazmış.

Evlenip Rusya’da Yaşamak Rus Kadınla Evlenmek Hakkında

Rus bir kadınla tanışıp evlendiniz ve Rusya’da yaşamaya karar verdiyseniz öncelikle hayatınızı sürdürebilmek için maddi durumunuzun olması en azından bir yıl sizi idare edecek paraya ihtiyacınız vardır. Vize oturum işlerini halletseniz bile dil bilmeden iş bulmanız çok zordur. Ayrıca vatandaşlık almak için bir süre sonra dil testine girmeniz gerekecektir. Bu yüzden boş zamanlarınızı Rus dilini öğrenmekle geçirebilirsiniz.

Rus kadınla evlenmek doğru seçim mi? Öncelikle Rus kadınlarının erkeklerinden bekledikleri ilgi alaka ve saygıdır bununla yetiniyorlar parayı önemsemiyorlar ve yalan nedir bilmiyorlar. Bunun cevabını internet ortamında aramak dahi yanlış bulduğunuz kadından hoşlanıyor ve sizin doğru eş olacağına inanmanız yeterli olacak.

Rusya’da Çalışmak ve Yaşamak

Çalışmak amaçlı ve hayatınıza buradan devam etmek istiyorsanız son çıkan yasalarla birlikte Rusya sınırları içinde belirli bir süre çalışmanız vatandaşlık almanızı kolaylaştıracaktır. Rusya’da çalışma hakkında bizde olduğu gibi işsiz sayısı oldukça yüksek ve burada ağır işler dışında kadınların çalışma oranı oldukça yüksektir. Rusya asgari ücret 1050 TL civarıdır bir yabancı olarak bu parayla geçinmek oldukça zordur. Çalışmak için dil bilmeniz oldukça önemlidir bunun dışında genel olarak Türkler yapı inşaat işlerinde çalışmaktadırlar. Dil bilmeden veya tanıdık birileri olmadan yabancı ülkede çalışmakta yaşamakta zordur.

Birçok Kişinin Amacı Hovardalık veya Öylesine bir Hevestir

Yaz aylarında özellikle Antalya sahilleri Rus turistlerle dolup taşar ve genelde çoğunluğu kadındır ve birçoğu gerçekten çok güzeldir. Bu manzaradan etkilenip Rusya’ya gitmek istiyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Ayrıca duyduklarınız gördüklerinizden etkilenip gidip hovardalık yaparım gibisine düşünmeyin. Hovardalık hemen her yerde aynıdır öncelikle karşınızdaki kişiyi anlamanız gerekir ki Rusça bilmiyorsunuz. Bu yüzden sırf hovardalık yaparım gibisine gelmek istiyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Sormak istediklerinizi yorum yaparak veya sitede yeni konu açarak sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu