Haber

Meta Rusya’da Tamamen Kaldırabilir İnstagram Facebook

Rusya’da meta instagram facebook tamamen yasaklanabilir. Daha önce Rusya daha önce metanın birçok haber sitesi ve Rusya Ukrayna yaşanan gelişmeler hakkında birçok sayfanın kapatıldığını söylemişti. Özellikle Facebook reklam sınırlaması, para kazanma gibi özelliklerden mahrum etmişti. Bunun dışında Rus haber sitelerinde birçok kez gündeme gelen yanıltıcı sahte içerikler dolayısıyla Meta Rusya’da tamamen yasaklanabilir.

Şimdi meta adı altında facebook, instagram hepsinin yasaklanması söz konusu bunlar için Rusya’da ilk mahkeme yapıldı. Haber sitelerinin paylaştıklarına göre Metayı temsilen mahkemede hazır bulunan avukatlar duruşmanın ertelenmesi, 300 sayfalık iddianamenin kısa bir süre önce ellerine ulaştığı ve yeteri kadar zamanları olmadığı gibisine konuşsalar da mahkeme bunu reddetti.

Metaya Rusya Federasyonunda açılan dava aşırıkçılık terörizme yardım etme her ne kadar Meta özellikle Facebook son günlerde bazı kısıtlamaları kaldırsa da Facebook ve İnstagram tamamen yasaklanabilir. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacak.

Başa dön tuşu