Rus türk evliliği

Rus Kadını İle Evlenmek Artıları Eksileri

Rus kadını ile evlenmek artıları eksileri nedir sorusunun internet ortamında sıkça arandığını görmekteyiz, bu sebeple bu yazımızda bu konuya yer verdik. Rusya nüfusu 145 milyona yakındır ve her yıl ülkeye gelen turist sayıları ile de beraber bu rakam artmaktadır. İnsanlar iş, gezi veya farklı sebeplerle Rusya’ya gelebilmektedir. Soğuk havası, gezilecek muhteşem yerleri, ışıltılı ve eğlenceli gece hayatı mekânları ve güzel Rus kadınları genel olarak Rusya ile ilgili dünyanın en çok bildiği, ünlü olan konulardır. 

Rusya yüz ölçümü ile de büyüktür ve iklim koşulları olarak da genelde güneş ışığını pek almayan, soğuk havanın hüküm sürdüğü bir ülkedir. 2. Dünya Savaşı sırasında nüfus oranı dengesiz bir hale gelmiştir. Erkek nüfusunun çoğunluğu savaşta hayatını kaybetmiştir. Rus kadınlarının nüfusu, erkek nüfus oranından katbekat fazladır. Rus kadını ile evlenmeyi düşünen, evlilik planları yapan veya Rusya’da Rus sevgilisi olanlar için ilgi çekici bir konu olan Rus kadını ile evlenmenin artı ve eksilerini sizler için aşağıda sıraladık.

Rus Kadını İle Evlenmenin Artıları

Rus kadını ile evlenmenin artıları, olumlu ve güzel yanları çoktur. Aşağıda Rus kadını ile evlenmenin artılarını sıraladık:

 1. Rusya havası güneş ışığı pek alamadığından, soğuk bir iklime sahip olmasından dolayı Rus kadınları beyaz tenlidir, porselen gibi ciltleri vardır ve çok güzeldirler.
 2. Rus kadınlarının saçları her daim parıltılı, sağlıklı, gür, canlı ve ışıltılıdır. Rus kadınları saç bakımına çok önem verir.
 3. Beyaz tenli ve renkli gözlüdürler. Rus kadınlarının çoğunluğu renkli gözlü ve beyaz tenlidir ancak istisnalar da vardır.
 4. Sıkı bacaklar ve güzel bir vücut Rus kadınları için önemlidir. Sağlıklarına dikkat eder, fiziklerine çok bakarlar. 
 5. Aksesuar takmayı severler, çanta, şık topuklu ayakkabılar Rus kadınları için vazgeçilmezdir. Aslında bu özellik dünyadaki tüm kadınlar için de geçerlidir.
 6. Kişisel bakımlarına dikkat eder, vücutlarına çok iyi bakarlar. Yumuşak saç ve bakımlı bir vücut onlar için olmazsa olmazdır. Sağlıklı beslenir, spor yaparlar.
 7. Rus kadınları giyimlerine dikkat eder, vücutlarına yakışan kıyafetleri seçerler. Ucuza alınan kıyafetleri de eğer kendilerine yakışmadıysa farklı bir şekle sokar, daha pahalı bir kıyafet görünümüne sokarlar.
 8. Eğitimlerine önem verirler, birden fazla dil bilirler, meslek sahibi olmak ve bir konuda uzman olmak onlar için önemlidir. Kendi ayakları üzerinde duran, bilgili, kültürlü, okumaya ve kendini geliştirmeye zaman ayıran entellektüel kişilerdir. Yapılan bir araştırmaya göre zaten Rus kadınlarının yüzde 90’ı üniversite derecesine sahiptir.
 9. Rus kadınları çocuklarını disiplinli bir şekilde yetiştiriyor. Şefkatle, merhametle ancak disiplini katarak çocuklar yetiştiriliyor. Bu şekilde bireyler, daha akılcı bir yöntemle büyümüş oluyorlar.
 10. Birçok konuda bilgiye sahiptirler. Rusya soğuk bir iklime sahip olduğundan her zaman tamirci çağırmak mümkün değildir. Bu sebeple araba tamirinden hayattaki birçok önemli konuya kadar az da olsa bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Araba tamirinden yemek yapmaya kişisel bakımdan eğitimli olmaya kadar her tür işi başarıyla yaptıklarını söyleyebiliriz.
 11. Gece hayatı mekânlarının Rusya’da çok popüler olduğunu tüm dünya bilmektedir. Her yıl binlerce turist bu mekânlar için ülkeyi ziyaret etmektedir. Rus kadınları gece hayatını, eğlenmeyi ve dans etmeyi seven kişilerdir. Haftanın en az 2 veya 3 gününü dışarda eğlenerek ve dans ederek geçirmeyi severler. Rusya’da gece hayatı mekânları neredeyse her gece tam olarak doludur, çok kalabalıktır.
 12. Arkadaş ilişkileri önemlidir. Kendi arkadaş ortamlarında oldukça sevecen, samimi ve güler yüzlüdürler. Genelde soğuk bir dış görünümle bilinseler de karakter olarak her kadının özgün bir kişiliğinin olduğunu söyleyebiliriz.
 13. Zeki, bilgili ve dünya hakkında anlayışa, bilgiye sahip olan Rus kadınları ile güzel bir yaşam ve muhabbet olabilir. Bilgili bir Rus kadını her tür konu hakkında konuşabilir, muhabbet edebilir. 
 14. Geleneklerine bağlıdırlar ve işlerini evlerinden ayrı tutarlar. Hem iş hayatlarına gereken önemi verir hem de eş ve çocuklarına yeteri kadar zaman ayırarak onları her şeyden üstün ve farklı tutarlar. Ailelerinin mutluluğu her şeyden önce gelmektedir.
 15. Gelenekleri öğrenmek açısından daha kolay adapte olma özellikleri vardır. Kaprisleri yoktur ve farklı ülkelerin geleneklerine değer verir, saygı duyarlar. Bu durum, Rus kadınlarının, farklı ülke insanlarıyla evlenmeleri hususunda kolaylık sağlamaktadır.
 16. Rusya’da evlenenlerin hayatına aileleri karışıp, müdahalede bulunmazlar. Mesela Türkiye’de bu durum ile karşılaşılabilmektedir. Aile üyeleri, yeni evli çifte müdahale etmekte, bazı özel konulara karışabilmektedirler. Türkiye’de bu olayın artık eskisi gibi fazla olmadığını da söylemek gerekir. Rus kadını ile evlenenler, bilmelidirler ki ilişkilerine aileler müdahale etmeyecektir, geleneklerinde böyle bir durum yoktur. 
 17. Rus kadınları aile üyeleri ile çok samimi de olmadıkları için sürekli aile üyelerine ziyaretler yapılmaz. Rus ailelerde yılda birkaç kez aileye ziyaretler yapılır. Rus kültüründe misafirlik adetleri yoktur. Türkiye’de aile ilişkileri daha samimi olduğundan Rus kültürüne göre kıyaslarsak daha fazla aile ziyareti yapılabilmektedir. Tabi ki bu durum aileden aileye farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca bu kimine göre eksi kimine göre artı bir özelliktir.

Rus Kadını İle Evlenmenin Eksileri

Rus kadını ile evlenmenin eksileri, olumsuz yanları var mıdır diye sorulsa cevap evet olabilir. Hangi ülkeden hangi milletten kadınla veya erkekle evlenilirse evlenilsin hiç fark etmez evliliğin olumsuz yanları ile ve farklı bir ülke insanı ile evlenmenin eksi yanlarıyla karşılaşılabilir. Bu durum kişilere göre değişkenlik gösterir. Aslında burda mesele Rus kadını olması değil, iki kişi anlaşamıyorsa zaten nereli olduklarının pek önemi yoktur. Rus kadını ile evlenmenin eksilerini merak edenler için, aşağıda bilgileri sıraladık:

 1. Dil sorunu en büyük eksi özelliktir. İki tarafın ortak bir dili iyi konuşması gerekir. İki taraf ortak bir dili iyi konuşuyorlarsa bu artı, çok iyi konuşamıyorlarsa bu eksi bir özellik olur.
 2. Rusya kültüründe misafirlik âdeti yoktur. Eğer misafirlik ve samimi aile ilişkilerini seven biriyseniz bu durum sizin için bir eksi özellik olur. Bu durumu sevmeyenler, misafirlik ve samimi aile ilişkilerinden hoşlanmayanlar içinse bu artı bir özellik olur.
 3. Rus kültüründe farklılık gösteren bir durum da yemek kültürüdür. Bazı Rus kadınları yemek yapma konusunda iyi bazıları kötüdür. Bu sadece Rus kadınları için değil aslında dünyadaki tüm kadınlar için geçerli bir durumdur. Eğer yemek kültürüne önem veriyorsanız ve Rus eşiniz yemek hakkında iyi değilse bu sizin için bir eksi olur. Ancak Rus eşiniz yemek yapmakta iyiyse, yemek yapma konusunda yetenekliyse bu durum sizler için artı olur. Aile yapısı ve yaşam biçimine göre değişiklik gösteren bir durumdur.
 4. Değer yargılarında bazı farklılıklar olabilir. Bir hareket yapmak veya söz söylemek yani konuşma biçimi bir kültürde iyi karşılanırken diğer kültürde kötü bir anlam ifade edebilir.
 5. Soğuk bir dış görünüme sahip olan Rus kadınları biraz soğuk bir karaktere sahiptirler. Genelde ailelerde kadın, çocuğu tek başına büyütür ve baba figürü yoktur bu sebeple zorlu hayat mücadelesinde Rus kadını ve çocuğu biraz sert, ciddi ve soğuk bir karakter kazanabilir. Bu durum bazı kişiler için eksi bazıları için de artı bir özelliktir. 
 6. Evlilik sonrası size farklı gelen Rus kültürü ile çocuklarınız yetişebilir. İki farklı kültüre göre çocuk yetiştirmek olayı, günümüz dünyasında çok normal bir özelliktir ve farklı iki ülkeden kişilerin evlilik sayılarının da günümüzde arttığını düşünürsek gayet normaldir. Ancak bazı kişiler çocuklarının sadece kendi kültürüne göre yetişmesini istiyorsa bu durum onlarda problem yaratacaktır ve kendileri için eksi bir özellik olacaktır.
 7. Yaşanılacak ülke konusu, iki taraf için anlaşmaya varılmadıysa sıkıntı yaratabilir. Nerede yaşayacağız, tatillerde nereye gideceğiz ve çocuklarımız nerenin vatandaşı olacak gibi konularda anlaşma sağlanması önemlidir. Aksi takdirde bu konular, ilişkide problem yaratabilir.
 8. Karakteri sert olan Rus kadınları ilişkilerinde taviz vermezler. Merhametli, sevecen, samimi ve güler yüzlüdürler. Ancak ilişkilerde karşı tarafın yapacağı tek bir hatada çoğunlukla ilişkiyi bitirirler.
 9. Rus kadınları eğer evlilikleri kötüye gidiyorsa kimse için sabretmez, o evliliği hemen sonlandırabilirler. Bazı kültürlerde evlilikler kötüye gidiyor olsa bile farklı sebeplerle evlilik biraz daha devam ettirilebilmektedir. Rusya’da yetişen kadınlar hiç beklemez, genelde çoğu Rus kadınları ilişkileri kötüye gittiyse o ilişkiye hemen bir son verirler.
 10. Rus kadınları her zaman bakımlı olduklarından ve gösterişli kıyafetleri sevdiklerinden, makyaj ve süs konusunda bazen aşırıya kaçabilirler. Aslında bu bakım ve gösteriş normal bir derecede bile olsa, eşlerde biraz bu olay kıskançlık yaratan bir durum olabiliyor. Eğer bir Rus kadını ile evlenecekseniz ve çok kıskançsanız, kıskançlığınızı kontrol altına almanız gerekebilir. 

Rus Kadınları İle Evleneceklerin Bilmesi Gerekenler 

Yukarıda maddelendirilen Rus kadını ile evlenmenin artı ve eksileri hakkında yazdıklarımız genelde bilinen ve birçok kişinin bu şekilde kabul ettiği özelliklerdir. Kişi, kendine has karaktere sahip, özgün bir bireydir ve bu açıdan her insanın farklı olduğunu bilmekteyiz. Yukarıda artı olan bir madde bazı kişilere eksi gelebilir. Yani Rus kadını ile evlenmenin eksi özelliklerinden biri size artı bir özellik olarak da gelebilir. Çünkü her birey özgündür ve yaşama biçimi, kültürü, gelenekleri ve kişilik özellikleri farklıdır.

Mesela Rus kadınları biraz soğuk bir görünüme sahiptir ve bu durum kimine göre artı kimine göre eksidir. Bu özellikleri düşünerek olaylara bakmalı, farklı bakış açılarını bu duruma göre değerlendirmeliyiz. Rus kadını veya farklı bir milletten kadın ile evlenecekler için önemli olan konu, kadının Rus veya başka bir ülkeden olması değildir. Evliliklerde önemli olan konu, iki tarafın iyi anlaşması, birbirini sevmesi ve evliliğe karar vermesidir. 

İki kişi evlenmeye karar verdikten sonra kadının veya erkeğin Rus, Alman, Türk olmasının bir önemi yoktur. İnsan, insandır. Bu yazımızda Rus kadını ile evlenmenin artı ve eksilerini merak edenler için bilgilendirici bir yazı hazırladık, konuyu maddelerle okunması daha zevkli bir hale getirdik. Umarım, Rusya’daki kadınlarla evlenmek isteyen, evlenmeyi düşünen veya Rus kadını ile sevgili olanlar için bilgilendirici bir makale olur. Yazıyı baştan itibaren okursanız konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. 

Başa dön tuşu