Rusya vize vatandaşlıkRusya'da çalışma

Rusya RVP Dil Sınavı

Rusya RVP dil sınavı testi, Rusya’da uzun süreli kalmak veya burada yaşamak isteyenlerin RVP geçici oturum izni almaları gerekir. RVP testi için nereye gidilir maliyeti nedir detaylar yazıda.

RVP Rusya’da geçici oturum iznidir süresi 3 yıldır. Evrak işlerinden önce yapılması gereken dil testi sınavıdır. Bu sınav için hemen her şehirde ofis tarzında yerler vardır. Başvuru yapmanız durumunda ortalama 10 gün içinde RVP sınavı için çağrılırsınız.

RVP testi için yapılan sınav oldukça basittir ve normalde 10 gün kadar sorulara çalışmak yeterli olmaktadır. Eğer 1 yıllık aile akraba vizesi ile Rusya’da bulunuyorsanız ilk 5 veya 6 aydan sonra RVP için randevu almanız gerekmektedir. Çünkü testin sonuçlanması evrakın size ulaşması bunun dışında RVP oturum izni için diğer evrakları hazırlamanız gerekecektir.

Burası önemli RVP onay süreci ve oturum izninin hazırlanması zaman alacaktır yerine göre belki 3 ay belki ay, bu süreç uzarsa vizenizin günü dolabilir ve yeniden git gel yapmak zorunda kalırsınız. Bu sebeple RVP için başvuruyu erken yapmak daha iyidir.

RVP için dil sınavı nasıl yapılır, bu ilk sınavda sorulan sorular çok basittir. Kısaca kendini tanıtmak, marketten veya eczaneden bir şeyler istemek oldukça basit sorular. Güzel tarafı randevu için gittiğinizde önceden bir liste şeklinde sorulacak soruları almanızdır. Rusça bilginiz olmazsa dahi bunları çok kolay bir şekilde 1 haftada ezberleyebilirsiniz.

RVP testi için aracılık eden firmalara ciddi paralar ödemenize gerek yoktur. Birçok insan vatandaşlık veya sürekli oturum izni için yapılan dil sınavlarını karıştırmaktadır. Sürekli oturum veya vatandaşlık için yazılı sözlü dahil olmak üzere 5 sınava girmeniz gerekmekte ve bu sınavlar yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir. Ancak RVP için sınav 10 dakika kadar ve yukarıda yazdığım gibi önceden size verilen kısa bir listeden ibaret bunun için herhangi bir kursa vesaire gitmenize gerek yoktur.

Başa dön tuşu