Rusya'da eğitim

Rusya Üniversiteleri

Rusya üniversiteleri bölümler ve eğitim ücretleri. Gerek eğitim kaliteleri gerekse Türk öğrencilere sundukları olanaklar ile yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin her zaman ilgilerini çeken Rusya üniversiteleri geleceğe emin adımlar ile yürümek isteyen kişiler için mükemmel birer seçim olabilirler. Her sene artan Türk öğrenci sayısı ile dikkatleri çeken bu üniversiteler farklı alanlar da verdikleri eğitimler ile dünya genelinde saygınlık kazanmışlardır. Şu an ülkenin en önemli ve özellikle Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteleri arasında şunlar yer almaktadır;

  • Moskova Lomonosov Devlet Üniversitesi
  • Yüksek Ekonomi Okulu
  • Ulusal Araştırmalar Nükleer Üniversitesi
  • Saint Petersburg Üniversitesi
  • Moskova Fizik ve Teknoloji Üniversitesi
  • Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi
  • Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi
  • Tomsk Devlet Üniversitesi
  • Novosibirsk State Devlet Üniversitesi
  • Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Rusya Üniversitelerinde ki Bölümler

Her biri birbirinden saygın üniversitelerin yer aldığı Rusya’da öğrenciler farklı alanlar da alacakları eğitimler ile meslek hayatlarına tam donanımlı bir şekilde adımlarını atabilirler. Özellikle 10 ay süren gelişmiş bir dil eğitimi ile dil sorunlarını da çözen öğrenciler daha sonra 2 veya 4 yıl süren yoğun bir eğitime başlarlar.

Hukuk, tıp, farklı mühendislik alanları, mimarlık, havacılık, eczacılık, sinema televizyon ve daha birçok farklı bölüme ev sahipliği yapan saygın Rusya üniversiteleri aynı zamanda öğrencilere eğitim aldıkları bölümler hakkında dünyanın farklı ülkelerin de yer alan üniversitelerde öğrenci değişim programlarına katılımlarını da sağlamaktadır.

Rusya Üniversitelerin de Eğitim Ücretleri

Rusya üniversitelerin de eğitim almak isteyen Türk öğrenciler senelik 1200 dolardan başlayarak 4000 dolara kadar çıkan ücretler ile karşılaşırlar. Birçok üniversite bu ücretler karşılığında öğrencilere sadece eğitim değil aynı zamanda konaklama veya farklı olanaklar da sağlamaktadır. Son derece kaliteli eğitimler vermelerine rağmen oldukça uygun bütçeler ile eğitim alma şansı tanımalarından dolayı Türk öğrencilerin Rusya üniversitelerine olan ilgileri her geçen sene daha da artmaktadır.

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri veren firmalar ile iletişime geçtikleri takdirde Rusya eğitim ücretleri veya diğer konular hakkında istedikleri tüm bilgileri alabilirler.

Başa dön tuşu