soru

Rusya’da araba fiyatları Rusya’dan araba satın almak

Merhaba uzun süredir Rusya’da yaşıyorum ve araba fiyatları hem sıfır hemde ikinci el çok uygun özellikle ikinci el araba fiyatları bize kıyasla neredeyse üçte biri fiyatına. Buradan araç satın almak istiyorum ve sürekli burada çalışmayacağımdan dolayı sanırım 6 Türkiye’de kullanabilirim. Bunun sonrası ise aracın yeniden Rusya’ya giriş yapması ve Rusya’da en az 6 ay kalmam gerekiyor.

Araç için Türk plakası almak istiyorum Araç 3 yaşından büyük değilse gümrük vergisi çıkmıyor sadece Ötv ve kdv ödeniyor gibisine birçok yerde okudum alacağım araç 2 yaşında ve okuduklarımdan anladığım gümrük vergisi yok ancak Ötv ve kdv ne kadar tutar bilmiyorum yani alacağım araç Türkiye Ötv ve kdv ile Türkiye’de yakın bir fiyata denk gelir mi?

Bir Yorum

  1. Arada çok ciddi farklar var sıfır araç bizde Tiguan Fiyatları yaklaşık 450 binden başlıyor ama aynı araç Rusya’da 190 bin civarı ikinci elde fark daha çok örneğin bizde ortalama 500 bin olan aracı Rusya’da ortalama 180 bine alırsınız. Herhangi bir markanın Rusya sitesine ve Türkiye sitesine bakıp karşılaştırma yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu