bilgi

Rusya’da Ekmek Kaç Ruble Fiyatlar – Rusya’da Fırın Açmak

Rusya’da ekmek kaç ruble Rusya’da ekmek fiyatları bu konuda araştırma yapıyorsanız Rusya’da ekmek kaç rubledir TL karşılığı ekmek çeşitleri hakkında.

Rusya Türkiye’de son dönemlerde yaşananlardan dolayı Rublenin değer kazanmasıyla ekmek fiyatları ortalama 6 TL civarında. 2021 son neredeyse son aylarına kadar paramızın biraz değeri vardı 1 TL yaklaşık 10 civarındaydı şimdi ise 5 Rublenin biraz üzerinde.

Rusya’da ekmek kültürü, bizdeki sabah fırına gidip sıcak ekmek poğaça simit vesaire alma şansınız yok en azından birçok bölgede durum bu şekilde. Fırın benzeri yerler var ancak yine de sıcak ekmek bulma şansınız neredeyse yok. Şehir merkezlerinde 5M benzeri büyük marketlerde fırınlar bulunur ve buradan taze ekmek alabilirsiniz.

Rusya’da ekmek fiyatları en düşük ekmeğin fiyatı birçok markette 30 Ruble belki 1 veya 2 Ruble aşağı veya yukarıdır. TL karşılığı ise 6 Türk lirasının biraz üstünde. Ekmek gramaj olarakta bizdekinden biraz daha düşük gibi. Marketlerde çok fazla ekmek çeşidi bulunur tandır ekmeği dahi bulabilirsiniz burada adına lavaş diyorlar. Büyük ekmek çeşitleri de bulunur 50 ile 60 Ruble arası fiyatlarla. Bizdeki Trabzon ekmeği kadar gramajı yoktur.

Rusya’da ekmek kültürü bizdeki gibi değil yani insanın burada fırın açası geliyor. Birçok marketten satın aldığınız ekmek çok zaman neredeyse bayatlamış sanki önceki günden kalmış gibidir. Şansınıza taze ekmeğe denkte gelebilirsiniz. Konu ekmek olunca bu ama marketleri bizdekinden çok daha kaliteli ürünlerle dolu. Yukarıda yazmıştım mesleğim fırıncı olsa burada oturumum olsa bizdeki gibi fırın açarım.

Başa dön tuşu