soru

Rusyada Telefon Fiyatları Arada Çok Fark Var mı?

Cep telefonlarınının oldukça ucuz olduğunu duydum merak ettiğim Rusya ile Türkiye arasında telefonlarda çok fark var mı? Malum bizde fiyatlar baya uçtu İphone 12 pro max bizde bugün itibariyle neredeyse 20 bin TL durum bu olunca Rusya’dan telefon almak daha mantıklı. Ama arada çok fark olur mu birde telefonun kapanmaması için kayıt ücreti yaklaşık 2 bin TL arada ciddi fark varsa Rusya’dan telefon almak daha mantıklı geliyor. Rusya telefon fiyatları için cevapları bekliyorum.

3 Yorum

  1. Bahsettiğin telefonun fiyatı Rusyada bizimkilere benzer elektronik mağazası dns shop mağazasında 128.000 Ruble bizim paramızla yaklaşık 13.700 TL aradaki farkı hesaplayıp kayıt ücreti vesaire hesaplayıp karar verebilirsin.

  2. 2021 için dışarıdan getirdiğin telefonun pasaporta işlenmesi sanırım 2 bin TL civarı ama Rusya’dan alacağın telefonun pahalı olmasından dolayı arada yaklaşık 4 bin TL fark olacaktır. Varsa tanıdık aracılığı ile alabilirsin.

  3. Fiyat farkları bazı markalarda çok fazla ama ortalama %25 fark var gibi örneğin galaxy s21 ultra 256 gb samsung telefon bizde ortalama 16.500 TL ama Rusya’da ortalama 11 bin TL arada baya fark var.

Başa dön tuşu