Rusya gezilecek yerler

Rusya Samara Kuibyshev Meydanı Samara Kalesi Şehirde 8 Gezilecek Yer

Samara gezilecek yerler, Samara günlük yaşam veya Samara eğitimi hakkında bilgiler almak isterseniz o zaman doğru yerdesiniz. Güzel doğası, soğuk iklimi ve hareketli günlük yaşamı ile insanların sıkılmadıkları bu şehir sizin de ilginizi çekebilir.

Nüfusu 1.2 milyon civarı olan şehir Rusya’nın dokuzuncu büyük şehridir. 1500’lü yıllarda kurulan ve o günden bu yana sürekli büyüyen Samara denizinin mavisi ile doğasının yeşili bir araya geldiğin de insanları kendine hayran bırakan bir şehirdir. Hem tarihi hem de modern yapıların yer aldığı şehir de herkes için mutlaka bir sosyal aktivite bulunabilir. Gezilip görülmesi gereken birçok yer olması da şehre olan turist ilgisinin her zaman fazla olmasına neden olmuştur. Samara gezilecek yerler arasında özellikle şu yerleri listelere eklemek gerekir;

Rusya Samara Gezilecek Yerler İlk Adres Samara Kalesi

Şehri kurulduğu ilk zamanlar da şehre olan saldırıları önlemek ve aynı zamanda yeni su yolları açabilmek amacı ile Samara kıyısına kurulan Samara kalesi şehrin en bilinen eseridir. Şehre gelen kişilerin mutlaka görmeleri gereken yerlerin başında gelen bu yapı aynı zamanda dünyanın da en çok ilgi çeken tarihi eserlerinden biridir.

Leningradskaya Caddesi

Şehre gelen kişilerin günlük yürüyüşlerini yaparken aynı zamanda içinde yer alan kafeler de yorgunluk atabildikleri yerlerden biri olan Leningradskaya Caddesi şehrin tam merkezinde yer alır. Bir bölümü araç trafiğine kapalı olan bu cadde üzerinde tarihi yapılar, mağazalar ve zaman geçirmek için birçok farklı kafe veya benzeri alan yer alır. Şehir halkı cadde boyunca yaptıkları yürüyüşler ile günün stresini atmaktadırlar.

Kuibyshev Meydanı

Avrupa’nın en büyük ikinci meydanı olan Kuibyshev Meydanı hemen hemen 10 futbol sahası büyüklüğe sahiptir. Özellikle milli bayramlar da düzenlenen görkemli etkinliklere ev sahipliği yapması ve aynı zamanda gösterişli yapıları ile şehrin en çok görülmesi gereken yerlerinden biridir.

Samara Opera ve Bale Binası

1931 yılında yapılan bina zaman içinde yapılan restorasyonlardan sonra bugünkü halini almıştır. Özellikle müzik ve tiyatro hayranları için değişmez adreslerden biridir. 

Samara Tren İstasyonu

120 yıldan bu yana düzenli olarak tren seferleri yapılan ve şehrin en önemli ikonlarından biri haline gelen Samara Tren İstasyonu her ne kadar şu an modern bir görünüme sahip olsa da tarihi niteliği yüksek bir yapıdır. 

Samara Uzay Müzesi

Bu müze de Rus uzay çalışmalarının gelişim sürecine tanıklık edilebilir. Özellikle daha önce yapılan uzay çalışmaların da kullanılan ürünler ve aynı zamanda ünlü roket taşıyıcısı Soyuz’un tam boyutlu bir kopyası da müze içinde yer alır.

Samara Günlük Yaşamı

Kalabalık ve hareketli bir şehir olan Samara özellikle deniz kenarında olması sebebi ile insanların her türlü sosyal faaliyeti gerçekleştirebildikleri yerlerden biridir. Gün içinde yaşanan yoğun koşturmacadan sonra insanlar akşam saatlerin de gerek tarihi caddeler de gerekse deniz kenarların da yorgunluk atabilirler. Her geçen gün gelişen ancak tarihi özelliklerinden de kesinlikle kopmayan şehir de gün içinde herkes kendine göre etkinlikler ve sosyal aktiviteler bulabilir. 

Samara’da Eğitim

Samara Milli Araştırma Üniversitesi isminde bir üniversiteye sahip olan ve her anlamda tam bir öğrenci şehri olarak gösterilen Samara da halen 10.000’i aşkın yabancı öğrenci eğitim almaktadır. Ülkemizden de birçok öğrenci bu şehirde eğitim almakta ve gelecek planlarını yaparken mutlaka bu şehrin olanaklarını araştırmaktadırlar. Öğrencilerin kendilerini her anlamda geliştirmeleri veya boş zamanlarını değerlendirmeleri içinde her türlü imkân sağlandığı için tüm öğrenciler zamanlarının tamamını en verimli şekilde değerlendirebilirler.

Samara Otelleri

Rusya için çok büyük öneme sahip olan Samara şehri Rus uzay çalışmalarının kalbinin attığı yerdir. Özellikle yoğun bir endüstriye ev sahipliği yapması sebebi ile şehre gelen yabancı sayısı da her zaman fazla olmuştur. Bu sebeple Samara otelleri gelen bu yoğun talebi karşılayacak kalite de hizmetler verip misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadırlar. Herkesin bütçesine ve beklentisine göre farklı seçeneklerin yer aldığı şehir de özellikle 50 ile 500 dolar arasında değişen günlük ücretler ile farklı kaliteler de konaklama hizmetleri alınabilir.

Samara Uçak Seferleri ve Uçak Bileti Fiyatları

Yıllık ortalama olarak 2 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veren Kurumoch Havaalanı Samara’ya gitmek isteyen kişilerin şehre ulaşımlarını kolaylaştırmaktadır. Ülkemizden de direk seferlerin düzenlendiği bu havaalanından sürekli olarak taksi ve otobüs seferleri olduğu için şehrin her noktasına kolay bir şekilde ulaşılabilir. Ülkemizden Samara şehrine uçak yolculuğu yapmak isteyen kişiler için bilet fiyatları 250 ile 800 dolar arasında değişiklik göstermektedir. 

Eğer Samara hakkında bilginiz varsa veya halen Rusya’da yaşıyorsanız o zaman bu konu altına yorumlar yaparak şehri tanımak isteyen kişilere yardımcı olabilirsiniz. Aynı şekilde siz de bu şehri tanımak veya Rusya’da yaşamak hakkında önemli bilgiler almak isterseniz yine sitemiz de yer alan soru cevap sayfasında başka kişilere sorular sorabilir ve kendilerinden aldığını yanıtlar ile doğru adımlar atabilirsiniz.

Başa dön tuşu