Rusya'da eğitim

Sıfırdan Rusça

Sıfırdan Rusça öğrenmek için nereden başlamalı, Rusça diğer dillere daha mı zor, Rusça ne kadar sürede öğrenilir Rusça sıfırdan nasıl öğrenilir. Rusya ve Ukrayna’da Rusça eğitim almak.

Herhangi bir dili öğrenmek için istemek ve disiplinli çalışmak dil öğrenim sürecinin başlangıcıdır. Hemen her dilde olduğu gibide bunun ilk adımı gramerdir. Rusça diğer dillerden farklıdır kelimelerin çok farklı çekimleri vardır başlangıçta zorlanmanız normaldir.

Rusça diğer dillere göre daha mı zor?

Rusça özellikle gramer ve kelime çekimleri sıfırdan Rusça öğrenmedeki en büyük zorluklardan bir tanesi. Özellikle en başında gramerden dolayı öğrenim sürecini erteleyen veya öğrenmekten vazgeçen kişiler vardır. Rusça diğer dillere göre daha zordur özellikle alışık olmadığımız kiril alfabesi bazı harfleri yazması dahi zordur. Sıfırdan Rusçayı öğrenmek istiyorsanız kendinizi buna psikolojik olarak hazırlamanız yeterlidir. Rusça öğrenmek zordur ama imkansız değildir.

Rusça ne kadar sürede öğrenilir?

Hemen her dilde birkaç aylık çalışmayla kendinizi ifade edecek seviyeye getirebilirsiniz. Rusça ne kadar sürede öğrenilir bu kişinin dil öğrenmeye doğru yerden ve düzenli çalışması ile alakalıdır. Rusya’da yıllarca yaşayıp bir cümle kuramayan insanlar var aynı şekilde bir sezon tatil bölgelerinde çalışıp orta düzeyde Rusça konuşan kişilerde var.

Sıfırdan Rusça öğrenmenin en etkili yolu

İmkan ve zamanınız varsa Rusça konuşulan bir ülkede eğitim almanızdır. Başta Rusya alternatif olarak Ukrayna eğitim için çok fazla seçenekleri var. Bu ülkelerde özellikle üniversite şehirlerinde yurtdışından gelen öğrenciler için Rusça eğitim verilir. Üniversite öğrencileri içindir ancak isteyen herkes kayıt olabilmektedir. Rusyada Rusça eğitimi almak Rusça öğrenmenin en etkili yoludur. Bunu araştırırsanız karşınıza çok fazla sonuç çıkacaktır.

Rusya’da Rusça öğrenmenin maliyeti eğer bunu kendiniz yaparsanız 6 aylık eğitim için 1000 ile 1200 dolar ödeme ortalama 400 saat yüz yüze eğitim ama bu sadece eğitim içindir. Eğer öğrenci iseniz ve burada okumaya geldiyseniz çok daha şanslısınız üniversite yurtları aylık 100 ile 150 TL bu bölgeye göre değişebilir. Öğrenci değilseniz konaklama gibi detayları da göz önünde bulundurmanız gerekecektir bu durumda hepsi dahil teklif alabileceğiniz bir firmayla iletişime geçmeniz çok daha iyi olacaktır.

Başa dön tuşu